Jak poradzić sobie podczas mgły. Jakie manewry można wykonywać, a jakich unikać oraz zasady bezpieczeństwa.
Zobacz jak zachować się prowadząc auto podczas silnego wiatru.
Czyli kilka wskazówek dla kierowców, których zaskoczą warunki atmosferyczne.
Sprawdz co zabrać ze sobą w drogę i jak to dobrze zorganizować aby żadna sytuacja drogowa nie była problemem.
W ciemnościach człowiek gorzej widzi kątem oka, mniej precyzyjnie ocenia odległość i słabiej rozróżnia kolory. Starsi kierowcy mają większe trudności z widzeniem w nocy niż młodzi. 50-letni kierowca może potrzebować dwa razy więcej światła niż 30-letni, by widzieć tak samo. Kolejny element podnoszący ryzyko jazdy w nocy to zmęczenie. Senność sprawia, że spada koncentracja i szybkość reakcji.
Co chwilę słyszysz o tym, jak gdzieś komuś skradziono auto? Nie masz pieniędzy, żeby pozwolić sobie na garaż, a chcesz, żeby Twój samochód był jak najbardziej bezpieczny. Przedstawiamy kilka praktycznych porad, co zrobić, aby uniknąć złodzieja.
Upały i oślepiające słońce mogą być bardzo niebezpieczne. Widoczność jest gorsza, a temperatura sprawia, że człowiek szybciej się męczy. Poza tym w upalne dni temperatura wewnątrz samochodu może raptownie wzrosnąć.
Sytuacja taka może przytrafić się każdemu, bez względu na markę czy przebieg posiadanego auta. Warto wówczas wiedzieć jak zachować się w takiej sytuacji.
Jeśli kierowca jadący za tobą lub obok ciebie przejeżdża skrzyżowanie na czerwonym świetle, jeździ slalomem, trąbi, mruga światłami, jedzie za blisko poprzedzającego go samochodu, wyprzedza z prawej strony, krzyczy lub wykonuje nieprzyzwoite gesty, czy grymasy, uważaj – masz do czynienia z tzw. kierowcą agresywnym, który bywa niebezpieczny.
W podróży wszystko może się wydarzyć, zwłaszcza kiedy jedziesz ze swoją pociechą. Na drodze nie przewidzi się pewnych rzeczy, dlatego należy być przygotowanym na każdą ewentualność.